image
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Literární večer - spisovatelská soutěž

Literární večer - spisovatelská soutěžNěkolik našich žáků ze 7. – 9. ročníků se ve 2. pololetí letošního školního roku zúčastnilo se svými povídkami oblastní literární soutěže „Moje místo“. Dvě žákyně z 9. B zaujaly svými příběhy porotu natolik, že se dočkaly zařazení mezi 7 vítězů spisovatelské soutěže. Jde o Kláru Labašovou a Terezu Stuchlíkovou. Jejich povídky byly s dalšími 5 příběhy vydány ve sborníku Moje místo. Tento sborník žákovských prací je k dispozici pro čtenáře v knihovnách i ve školách. Součástí odměny pro vítěze byl kurz tvůrčího psaní vedený krnovským pedagogem a spisovatelem Jaroslavem Konvičkou. Ocenění mladých spisovatelů a předání cen, poukázek na nákup v knihkupectví, proběhlo v rámci literárního večera na půdě krnovské knihovny v pátek 21. 6..

Vítězkám moc blahopřejeme k úspěchu a věříme, že jim tato zkušenost umožní rozvíjet své spisovatelské dovednosti.

Mgr. Lenka Obručová, vyučující JČ + D