Úvod > Aktuality

Poznáváme krásy Anglie

V první polovině května se početná skupina žáků druhého stupně vydala na studijní vzdělávací zájezd do Anglie. Přes kanál La Manche jsme se tam i zpět přepravovali trajektem a měli tak možnost obdivovat proslulé Bílé útesy doverské. Počasí nám nad očekávání přálo.

Publikováno včera v 19:54

Stolní tenis - soutěž družstev

Po dlouhé době jsme se zúčastnili soutěže družstev ve stolním tenise. Do turnaje jsme šli spíše na zkušenou, protože nás reprezentovali zejména žáci šestých ročníků (soutěž je vypsána bez rozdílu ročníků). Na stupně vítězů jsme se nedostali, ale výkony jsou příslibem do dalších turnajů.

Publikováno 22. 5. 2024 21:04

Projektové vyučování 4. A

V rámci projektového vyučování o Joy Adamsonové se děti seznámily nejen s životem a dílem opavské rodačky, ale zjistily také, že  město Opava letos slaví 800 let od svého vzniku. Objevily spoustu krásných a zajímavých míst 3. největšího města našeho kraje.

Publikováno 22. 5. 2024 20:49

Okresní kolo dopravní soutěže

Ve čtvrtek 16. 5. se vítězná družstva oblastního kola dopravní soutěže utkala v SVČ Krnov o postup do kola krajského. Naši školu reprezentovalo osm dětí z vyššího i nižšího stupně.

Publikováno 20. 5. 2024 21:04

My favourite recipe

Třída 6. C se v anglickém jazyce věnovala tématu „Food“. Žáci nejdříve procvičovali slovní zásobu týkající se jídla a vaření. Získané poznatky poté zužitkovali při zpracování projektu s názvem „My favourite recipe“.

Publikováno 19. 5. 2024 20:33

Soutěž ve Scrabblu 1. stupeň

Pátek 17. 5. nám ukázal, že i děti 1. stupně disponují velkou slovní zásobou, nápaditostí a pohotovostí. Ve školním kole hry Scrabble získaly všechny mnoho bodů. Nejlepšími hráčkami se staly Veronika Kalová, Alena Kadlecová a Ema Polášková. Vítězkám gratulujeme a držíme palce do dalšího kola.

Publikováno 19. 5. 2024 20:09

Skalka - výlet za odměnu

Chodit po svých se vyplatí...  - zjistily děti tříd 1. B a 3. A., když vyhrály soutěž vypsanou městem Krnov "Do školy po svých".

Publikováno 19. 5. 2024 19:40

Lesní pedagogika 5. B

Dne 10. 5. si žáci 5. B vyzkoušeli netradiční vyučování ve volné přírodě. Popovídali si s panem hajným, viděli koně svážet dřevo z lesa a plnili spoustu zajímavých úkolů.

Publikováno 19. 5. 2024 19:28

Zdatnost v Rýmařově

V pátek 26.4. 2024 jsme se zúčastnili okresní soutěže ve zdatnosti. Nejlepšího výsledku dosáhl Kryštof Syslo. Ve své kategorii obsadil 3. místo a jen pár bodů chybělo k vítězství. Ani ostatní soutěžící se neztratili, ale na stupně vítězství tentokrát výkony nestačily.

Autor: Mgr. Jaroslav Kopecký Publikováno 8. 5. 2024 20:41

Oblastní kolo dopravní soutěže

Ve čtvrtek 2. 5. se konalo oblastní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů v SVČ Méďa Krnov.

Publikováno 8. 5. 2024 20:25