Úvod > Aktuality

Novější 1 3 6 11 16

Poděkování ředitelky ZŠ Žižkova

Když jsem v pondělí 16. 9. 2024 přišla do budovy školy, uviděla jsem hrozivou spoušť. Věděla jsem, že je to veliký průšvih a nedovedla jsem odhadnout, kdy děti budou moci přijít do školy. Za 14 dnů jsme začali vyučovat. Musíme se všichni uskromnit, ale jedeme dál.

Publikováno 4. 10. 2024 18:38

Povodně na naší škole

Děkujeme všem za projevenou solidaritu. Pomoc všech je pro nás velkou psychickou podporou. Někteří pomáhají fyzicky, jiní materiálně, další se snaží pomoc finančně.

Publikováno 24. 9. 2024 19:54

Třeťáčci v planetáriu

Naše třetí třídy navštívily planetárium v Ostravě. Dozvěděli se zajímavosti o hvězdách, podzimní obloze, zhlédli 3D příběh o čtyřech ročních obdobích. Po projekci si užili různá stanoviště s vesmírnými zkouškami.

Publikováno dnes v 13:59

Předávání certifikátů Cambridge Exam

Předávání mezinárodních certifikátů z anglického jazyka Cambridge Exam je završením celoroční, intenzivní přípravy.

Publikováno 20. 10. 2024 16:33

Šipkovaná pro prvňáčky

Žáci 5. B připravili pro své malé spolužáky ze třídy 1. A zábavnou hru v přírodě. Prvňáčci museli plnit různé sportovní, vědomostní a tvořivé úkoly a nakonec hledali (a našli) poklad. A protože nám vyšlo i počasí, všem se nám to moc líbilo.

Publikováno 19. 10. 2024 19:42

Exkurze osmáků: Macocha a Slavkov

Dne 10. října se žáci 8. ročníků vydali na dějepisně-zeměpisnou exkurzi, která spojila krásy přírody s historií. Prvním bodem programu byla návštěva propasti Macocha. Slyšeli jsme zde zajímavou pověst o tom, jak propast získala své jméno, a užili si i projížďku na lodičkách po podzemní říčce Punkvě.

Publikováno 15. 10. 2024 19:57

Zlepšujeme Sídlíště pod Cvilínem

V rámci participativních aktivit a zlepšování prostředí ve městě se město Krnov rozhodlo aktuálně věnovat mimo jiné i lokalitě SPC a okolí, do něhož spadá i naše škola.

Publikováno 13. 9. 2024 20:16

Adaptační dopoledne prvňáčků a předškoláčků

V pondělí 9. září 2024 se uskutečnilo adaptační dopoledne pro naše prvňáčky a žáčky přípravné třídy.

Publikováno 12. 9. 2024 17:38

Adaptační den 6. ročníků

Ve čtvrtek dne 5. září se uskutečnil adaptační den žáků šestých ročníků naší školy. Od samého rána jsme hráli kolektivní hry typu padák s míčkem, Twister, trhání papíru či skládání textů písniček. Vše v doprovodu kytary a zpěvu žáků i učitelů.

Publikováno 6. 9. 2024 15:32

Příměstský tábor

Předposlední prázdninový týden proběhl na ZŠ Žižkova příměstský letní tábor. Na děti čekalo spoustu krásných zážitků - sportovní hry, při kterých se děti seznamovaly, výtvarné dopoledne, návštěva Lasergame, výlet ke studánce do Jindřichova a nakonec pořádné osvěžení na koupališti.

Publikováno 2. 9. 2024 7:52

Novější 1 3 6 11 16