Úvod > Škola > Družina > Návštěva Městské policie Krnov

Návštěva Městské policie Krnov

Jednoho pondělního odpoledne se naše školní družina vypravila na zajímavou exkurzi. Cílem naší návštěvy byla stanice Městské policie Krnov, kde na nás čekal poutavý program.

Po příchodu nás přivítali přátelští strážníci, kteří nás provedli celou stanicí. Děti měly jedinečnou příležitost prohlédnout si různé části stanice, včetně skladu zbraní, který vzbuzoval velký zájem. Velké vzrušení vyvolala i návštěva kamerové místnosti, kde děti viděly, jak moderní technologie pomáhají udržovat ve městě pořádek a bezpečí.

Nečekaným, ale velmi oblíbeným bodem programu byla návštěva záchytných kotců pro psy, které se používají pro zatoulané nebo opuštěné pejsky. Strážníci nás seznámili s tím, jak pečují o tyto zvířata a jaké procedury existují pro jejich možné vrácení majitelům nebo adopci.

Celá exkurze byla nejen zábavná, ale i velmi poučná. Děti se dozvěděly, jak důležitou roli městská policie hraje v našem každodenním životě a jaké výzvy a situace mohou strážníci řešit.

Chceme velmi poděkovat všem strážníkům stanice městské policie v Krnově za jejich čas, ochotu a otevřenost, s jakou nás přijali a provedli svým pracovním prostředím.