image
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Poznáváme krásy Anglie

Poznáváme krásy AnglieV první polovině května se početná skupina žáků druhého stupně vydala na studijní vzdělávací zájezd do Anglie. Přes kanál La Manche jsme se tam i zpět přepravovali trajektem a měli tak možnost obdivovat proslulé Bílé útesy doverské. Počasí nám nad očekávání přálo. 

Dva dny jsme strávili celodenní prohlídkou Londýna, abychom na vlastní oči viděli známé londýnské pamětihodnosti - Houses of Parliament, Big Ben, Westminster Abbey, Buckingham Palace, Piccadilly Circus, China Town, Trafalgar Square, Tower Bridge, St. Paul’s Cathedral, atd. Prošli jsme se dvěma londýnskými královskými parky - St. James’s Park a Greenwich Park se zastávkou u nultého poledníku v areálu Královské greenwichské observatoře.

Navštívili jsme Národní námořní muzeum a lodí po Temži jsme se dopravili ke zvedacímu mostu Tower Bridge, kde si odvážnější z nás vyzkoušeli procházku po prosklené plošině na jedné z výškových lávek ve 42 metrech nad Temží. Překrásný výhled na Londýn nám nabídla jízda na obřím vyhlídkovém kole London Eye.

Kromě prohlídky Londýna jsme podnikli také dva celodenní výlety.  První do historického městečka Salisbury, v jehož blízkosti se nachází nejznámější megalitický monument na světě – Stonehenge, druhý do královského města Windsor s prohlídkou jedné z rezidencí královské rodiny a do nejznámějšího univerzitního města na světě – Oxfordu.

Nezapomenutelným zážitkem byla jistě i jízda přelidněným londýnským metrem. Velkou zkušeností umožňující využít znalosti anglického jazyka pak bylo ubytování v anglických hostitelských rodinách.

Zájem o zájezd byl velký, účastníci jej hodnotili velmi kladně a všichni už se těší na další studijní výjezd.

Galerie