image
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Okresní kolo zeměpisné olympiády

Okresní kolo zeměpisné olympiádyDatum konání:
21.2.2024

Ve středu 21. února 2024 se v prostorách SVČ Méďa konalo okresní kolo Zeměpisné olympiády.

Naši školu reprezentovali žáci v těchto kategoriích: v kategorii A Sebastián Žitník (6. B), Kryštof Syslo (6. C), v kategorii B Adam Zdráhal (7. A), Vojtěch Masný (7. B) a v kategorii C pak Tereza Rašková (8. B) a Adam Kupka (9. A).

Každá skupina absolvovala celkem tři soutěžní bloky:

První blok prověřil obecné znalosti všech soutěžících.

V druhém bloku čekala soutěžící dlouhá řada úkolů zaměřená na práci s atlasem - nejen vyhledávání v mapách, ale rovněž práce s dalšími informacemi, které atlas obsahuje. Úkolů bylo takové množství, že ne každý v daném čase vše stihl vyhledat.

Třetí soutěžní blok pak vyzkoušel schopnosti soutěžících prakticky aplikovat své znalosti.

Soutěžící strávili nad úkoly celkem 2,5 hodiny a soutěž byl velmi náročná. Celkově se olympiády zúčastnilo bezmála 90 žáků, konkurence tedy byla velká.

S ohledem na čas potřebný k vyhodnocení všech úkolů jsme se bezprostředně po soutěži nedozvěděli, jak kdo uspěl. Přesto ale musíme již nyní ocenit výkony našich žáků a poděkovat jim za reprezentaci naší školy.

Galerie