image
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Návštěva z okresu Jeseník

Návštěva z okresu JeseníkVe čtvrtek 9. 11. v dopoledních hodinách jsme přivítali opravdu vzácnou delegaci. Ředitelé a zástupci základních škol blízkého regionu Jeseník v rámci výjezdního zasedání projektu MAP měli možnost navštívit jednu školu v Krnově. Jsme potěšeni, že vybranou školou se stala právě ta naše, ZŠ Žižkova.

Setkání proběhlo v milé a přátelské atmosféře. Kromě diskuse nad aktuálními tématy regionálního školství navštívili hosté v průběhu prohlídky školy výuku některých předmětů. Na druhém stupni zhlédli ukázky zábavné angličtiny a jazyka českého se smysluplným využitím digitální techniky. Na prvním stupni se naučili číst slabiky metodou „Sfumato“ a zaposlouchali se do sborového zpěvu žáků druhých tříd. Předškoláčci v přípravné třídě sehráli netradiční nastudování divadelní hry o sv. Martinovi. Nezbytné bylo i nakouknutí do školní kuchyně, kde aktuálně probíhala výuka populárního vaření. Nepříliš velký časový prostor nám nedovoloval pozvat hosty do dalších tříd a interiérů školy.

Naše škola se dlouhodobě profiluje ve výuce jazyka anglického a hudební výchovy, zavádí do výuky moderní prvky jako je formativní přístup či digitální technologie. Snažíme se maximálně využívat příjemné prostředí, ve kterém se škola nachází a dále ho vylepšovat. Zájem managementu jiných škol nás nesmírně těší a je pro nás známkou jistého úspěchu při naplňování vize školy.

Galerie