image
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Den s němčinou - Projekt němčina nekouše

Den s němčinou - Projekt němčina nekoušeDne 8. 11. 2023 se žáci 8. a 9. ročníků měli možnost zúčastnit v rámci Dne s němčinou jazykových animací, které vedla velmi příjemná paní lektorka Simona Pöder Innerhofer ze společnosti Tandem. Cílem animace bylo podpořit zájem dětí o výuku němčiny a seznámit je s možnostmi jejího využití v běžném životě. Žáci si formou hravých aktivit osvojili reálie německy mluvících zemí, odhalili v Dominu germanismy, naučili se několik slovíček z rakouské němčiny a Wiener Deutsch, procvičili si Buchstabierung (hláskování), konverzovali mezi sebou v němčině a také skládali větné hady. Podařilo se jim mnoho krásných vět, ale ta nej byla: „Wir stehen über alles.“ (Stojíme nade vším.) Paní lektorka byla velmi mile překvapena znalostmi našich žáků. Mnozí překvapili i sami sebe, jak už pěkně dokážou používat získané znalosti v praxi. Den s němčinou jsme si všichni báječně užili a dle reakcí všech lze tuto akci určitě hodnotit jako „leiwand“.

Galerie