image
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > 7. A na exkurzi v České televizi

7. A na exkurzi v České televiziTřída 7. A dnes, 26. 9., zavítala na exkurzi do televizního studia České televize. ČT vysílá své pořady či například zprávy, Události, z Prahy, Brna a Ostravy. My jsme navštívili studio ostravské. Žáci byli během exkurze provedeni dvěma vysílacími studii, režijním komplexem a digitální obrazovou střižnou, kde se dozvěděli, že stříhání záznamů je časově velmi náročné. Může trvat klidně až 12 hodin, přičemž vznikne pouze jeden díl pořadu. V 1. vysílacím studiu si na vlastní kůži (respektive oblečení ????) vyzkoušeli green screen nebo jaké to je stát za vysílacím pultem nebo číst zprávy či uvádět počasí.

Děkujeme ČT za možnost nahlédnout do různých procesů a prostor jejího fungování! Také děkujeme naší "průvodkyni" dnešní exkurzí, paní Mgr. Tereze Novákové. Bylo to parádní.

Galerie