V úterý 5. května se vydala skupinka chlapců a děvčat z osmých tříd na Střední odborné učiliště stavební v Opavě. Celé dopoledne strávili v dílnách a učebnách školy, kde se průběžně dovídali o náplních jednotlivých oborů a o uplatnění na pracovním trhu. Měli možnost si v truhlářské dílně vyrobit svůj výrobek, v dílně pro elektrikáře si zkoušeli zapojit zásuvku a u instalatérů svářet potrubí.