Informace o provozu školní družiny v roce 2022/2023

Školní družina sídlí v budově školní jídelny naproti zdravotnického zařízení. V prvním patře se nachází šest oddělení, které vedou vychovatelky: Veronika Juříčková 1. oddělení, Jana Glösslová 2. oddělení, Alena Schoberová, DiS. 3. oddělení, Lucie Vychodilová 4. oddělení, Zuzana Dědicová 5. oddělení a Ivana Pavlacká 6. oddělení.

Školní družina pracuje ve třech etapách

• 1. etapa

První etapa od 06:00 do 07:40 hodin, kde dítě může chodit nahodile, bez závazné přihlášky.
  • 2. etapa

Druhá etapa je od 11:30 do 15:00 hodin, kde děti pracují ve svém oddělení, dle svých plánů pod vedením své vychovatelky. Každé oddělení má svůj specifický časový rozvrh, dle délky vyučování ve škole.
  • 3. etapa

Třetí etapa je od 15:00 do 16:30 hodin, kde děti aktivně pracují ve zvolených kroužcích školní družiny nebo ve sběrném oddělení vychovatelky, která drží zavírací službu.
Za pobyt ve školní družině se dle zákona platí školné 150,- Kč za měsíc a to úhradou na účet školy, kde každé dítě má svůj variabilní symbol, který obdrží u ekonomky školy.

Nabídka kroužků

druzina_aktivacek.png
Aktiváček
Kreativčata

druzina_turistika.png
Zvídálek

druzina_tvoreni.png
Sportovní hry pro žáky 1. - 2. tříd
Zábavné tvoření pro žáky 3.- 5. tříd

druzina_deskovehry.png
Deskové hry

druzina_micovehry.png
Míčové hry pro žáky 3. - 5. tříd
Zábavné tvoření pro žáky 1. - 2. tříd
ZS_Zizkova_Krnov_2_500x267.png

Blog družina

Regionální soutěž MOTÝL

Již druhým rokem zorganizovala školní družina při ZŠ Žižkova soutěž o nejoriginálnější výtvarnou práci na téma „MOTÝL". Do soutěže se přihlásilo 9 škol z okolí - Brantice, Úvalno, Třemešná, Zátor, Město Albrechtice, Žižkova Krnov, Smetanův okr. Krnov, Dvořákův okr. Krnov a Dětský domov Lichnov. Celkem 25 oddělení, 30 prací, na kterých se podílelo 448 dětí. Jednotlivá oddělení měla za úkol zpracovat dané téma libovolnou originální technikou, materiálem, velikostí i tvarem. V posledním květnovém týdnu se konala výstava všech družinových prací v prostorách školní jídelny na ulici Žižkova, která byla přístupná veřejnosti.

Naše oddělení se neumístila, ale za krásného motýla, dostala ocenění (na Laser game) děvčata z 1. oddělení ŠD - Julie Vychytilová, Jana Šlachtová a Radka Zemanová. Všechny děti pak dostaly za svou práci drobný dárek, sladkou odměnu, ovocnou RAW tyčinku a malého motýlka na památku za účast v soutěži. Výstava měla pěkný ohlas a všem se moc líbila.

Ivana Pavlacká