Informace o provozu školní družiny v roce 2021/2022

Děti jsou rozděleny do 6-ti oddělení, ve kterých pracuje šest vychovatelek. Žáky prvních tříd vedou vychovatelky Lucie Vychodilová a Ivana Pavlacká. Žáky druhých tříd vedou vychovatelky Zuzana Dědicová a Jana Glösslová. Žáky třetích tříd vede vychovatelka Stanislava Svobodová. Žáky čtvrtých a pátých tříd vede vychovatelka Alena Schoberová.

Školní družina pracuje ve třech etapách

• 1. etapa

První etapa od 06:00 do 08:00 hodin, kde dítě může chodit nahodile, bez závazné přihlášky
  • 2. etapa

Druhá etapa je od 11:30 do 15:00 hodin, kde děti pracují ve svém oddělení, dle svých plánů pod vedením své vychovatelky. Každé oddělení má svůj specifický časový rozvrh, dle délky vyučování ve škole.
  • 3. etapa

Třetí etapa je od 15:00 do 16:30 hodin, kde děti aktivně pracují ve zvolených kroužcích školní družiny nebo ve sběrném oddělení vychovatelky, která drží zavírací službu.
Za pobyt ve školní družině se dle zákona platí školné 150,- Kč za měsíc a to úhradou na účet školy, kde každé dítě má svůj variabilní symbol, který obdrží u ekonomky školy.

Nabídka kroužků

druzina_aktivacek.png
Aktiváček
Keramika

druzina_turistika.png
Turistický kroužek Zvídálek
Společenské hry

druzina_kremika.png
Sportovní hry pro žáky 1. - 2. tříd
Zábavné tvoření

druzina_kreativita.png
Notička
 Kreativčata

druzina_deskovehry.png
Sportovní hry pro žáky 3. - 5. tříd
Deskové hry Družinoví šikulové
ZS_Zizkova_Krnov_2_500x267.png

Blog družina

Bylo krásně, tak jsme využili toho, že u nás mají praxi studentky Střední pedagogické školy. Dívky nám nachystaly hru zvanou „ Šipkovaná". Děti druhých tříd se vydaly kolem školy plnit různé úkoly. Cvičily, zpívaly, hádaly, soutěžily a procvičily si různé znalosti i vědomosti. Start byl u školní družiny.  Cílem hry bylo najít schovaný sladký poklad, který malí hledači dostali za odměnu. Odpoledne se vydařilo a šipkovaná se všem líbila.

Galerie

Rádi si malujeme. Pro tentokrát jsem však zvolili trochu netradiční techniku "windows color" - malování barvičkami na sklo. Malovali jsme motýlky a kdo chtěl, vybral si poté ještě další motiv. Obrázky se dají tvořit na tvrdou fólii, lepit na okna, skleněné dveře či kachličky, prostě všude, kde udělají radost.

Galerie

Na začátek se musíme zmínit, že užovka červená není jedovatým hadem. Gutka, guttáta, tkanička - mnoho různých oslovení pro jednoho hada, který si získal srdce mnoha chovatelů pro svou klidnou, milou povahu, nenáročný chov a mnoho úžasných barevných mutací. Řeč je o užovce červené.

Jedno páteční odpoledne nás navštívila paní Čadová (maminka jednoho z žáků) a takového hada nám přišla ukázat. Děti byly nadšené, hada se nebály a rády si ho podržely či pohladily. Byl to úžasný zážitek. Moc děkujeme paní Čadové za ukázku i povídání o hadovi.

Články Družina