Uvodka.png

Po stopách Jana Ámose

Dne 3. 11. 2022 jsme se s žáky našich 7. a 8. ročníků vydali do Fulneku na exkurzi inspirovanou působením nejslavnějšího českého pedagoga Jana Ámose Komenského. V rámci muzejního programu „Brána Fulneku otevřená“ si žáci prohlédli dobové pamětihodnosti, např. radnici, Kostel Nejsvětější Trojice či zákristii v Kapli sv. Josefa. Když jsme sešli do františkánské krypty, prožili jsme si chvíle napětí a stísněnosti v tmavém podzemí doplněné vyprávěním o kostlivcích zde pohřbených. Žáci si rovněž v muzejním parku vyzkoušeli různé hry, dle Komenského metody „Škola hrou“, jako např. kuželky, chůzi na chůdách či roztáčení vlčka. Nejvíce zábavy i ponaučení jsme si odnesli z pátrání po vrahovi ze 17. století. Tato aktivita probíhala ve všech prostorách fulneckého muzea. Žáci alias detektivové hledali podle různých indícií, kdo, jak a proč zabil jednoho z fulneckých měšťanů… V této detektivní práci jim pomáhaly moderní technické vynálezy, např. ultrafialové světlo nebo dataprojektor. Při společné cestě zpět do Krnova došlo ke vzácné shodě mezi žáky a pedagogy, že ten den byl „cool“ a takovou cestu za poznáním bychom si všichni rádi zopakovali.

Děkujeme Sdružení rodičů a přátel školy za příspěvek na dopravu.

Za historické nadšence ze ZŠ Žižkova 3 napsala Mgr. L. Obručová


Základní škola Krnov, 
Žižkova 3, okres Bruntál,
příspěvková organizace

1610987776792.jpg