Uvodka.png

5. A na exkurzi

Žáci 5. A absolvovali ve čtvrtek 29. 9. další ze svých exkurzí. Tentokrát navštívili soukromé výrobní firmy a jejich podnikové prodejny.
Nejprve zavítali ve Skrochovicích do firmy Moravec Kvalitní ponožky, která patří mezi největší české výrobce ponožek a ponožkového zboží s výrobní kapacitou více než 1.500.000 párů ponožek za rok. Žáci zhlédli celý výrobní proces ponožek a osahali si nejrůznější materiály, ze kterých se vyrábějí. K radosti všech obdržely děti jako dárek pár ponožek v barvě dle vlastního výběru.
Druhá část exkurze se odehrávala v Brumovicích ve společnosti Saela, která je tradičním výrobcem přírodní kosmetiky a ekologicky šetrné bytové chemie. I zde žáci prošli provozem. Seznámili se s výrobou např. tekutých mýdel, masážních olejů, pracích prášků. Dokonce se s nadšením zapojili do práce. I tady majitelé obdarovali své první dětské návštěvníky malou sadou svých produktů.
Děkujeme oběma ochotným zástupcům výše uvedených firem za vstřícné a srdečné přijetí, za trpělivost a poutavé povídání o jejich práci. V neposlední řadě děkujeme za milé dárky a přejeme mnoho úspěchů v další práci.
 


Základní škola Krnov, 
Žižkova 3, okres Bruntál,
příspěvková organizace

1610987776837.jpg