Uvodka.png

Matematická soutěž Pythagoriáda

V úterý 2. 11. 2021 proběhlo školní kolo matematické soutěže nazvané Pythagoriáda. Tato soutěž je určena žákům 6. – 9. ročníků. Přihlásilo se jich celkem 80. Děti řešily 15 příkladů, na jejich vyřešení měly 60 minut čistého času a nemohly použít tabulky ani kalkulátor. Správně vyřešený příklad znamenal zisk 1 bodu, celkem tedy mohly získat 15 bodů. Za úspěšného řešitele je brán soutěžící, který dosáhne na 10 a více bodů. Bohužel, to se podařilo pouze jednomu z účastníků soutěže a to žákyni 6. A - Anně Šťastné.

Chtěla bych všem účastníkům moc poděkovat, že se matematiky nebáli a soutěže se zúčastnili.

                                                                                                                      Lenka Maroušková


Základní škola Krnov, 
Žižkova 3, okres Bruntál,
příspěvková organizace

1610987776821.jpg