Uvodka.png

Do školy po svých

Vážená maminko, vážený tatínku!

 

Naše škola se od poloviny září do poloviny října zúčastní kampaně “Do školy po svých aneb bez mamataxi”. Jedná se o zábavnou a efektivní hru pro základní školy a nižší stupeň gymnázia, kdy se děti dopravují do školy způsobem, který je příznivý pro životní prostředí, bezpečný a zdravý a vede děti i jejich rodiče k tomu, aby cestovali tzv. udržitelně. Co to znamená? Chůze, jízda na kole, cestování veřejnou dopravou nebo spolujízda pro cesty do školy. Všechno, jen ne autem až ke škole.

 

PROČ? Hry se přímo účastní děti, ale bez Vašeho zapojení to nebude možné! Dovolte dětem zažít různé způsoby cestování do školy. Potkají nové kamarády, najdou kytku nebo objeví brouka. Naučí se zodpovědnosti a samostatnosti. Zároveň bude bez aut prostředí v okolí škol bezpečnější a zdravější.

 

JAK? Nevozte své děti do školy autem. Nechte je jít pěšky nebo jet autobusem. Za každou takovou “udržitelnou” cestu získá Vaše dítě pro svou třídu body. A čím více bodů, tím blíž k vítězství. Ty nejlepší třídy pak budou odměněny – vyrazí na aktivní výlet plný pohybu a zábavy. A Vy jim k výhře pomůžete tím, že jim umožníte dopravovat se samostatně, PO SVÝCH.

 

KDY? Samotná soutěž, tzn. zaznamenávání cest a porovnávání jednotlivých tříd, bude probíhat od 16. září do 13. října 2021. Cílem kampaně je ale v tomto způsobu dopravy do školy i ze školy pokračovat, zvyknout si dopravovat se do školy sám nebo s kamarády a udělat si tak cesty do školy hezčí. Během takovýchto cest může Vaše dítě ledasco zažít, neochuďte jej o tyto zážitky.

 

Není důvod do toho nejít – po svých !!!

                             


Základní škola Krnov, 
Žižkova 3, okres Bruntál,
příspěvková organizace

1610987776792.jpg