Uvodka.png

Olympiáda z jazyka českého

Dne 16. 12. 2014 proběhla na naší škole Olympiáda z jazyka českého. Zúčastnilo se jí celkem 13 žáků z 8. a 9. ročníků. Jednalo se o „ženskou přesilovku“, většina zúčastněných a všichni vítězové byli zástupci mladých slečen.
     Olympiáda měla dvě základní části. První byl didaktický test, který zjistil, zda mají soutěžící jazykové znalosti, ale také bohatou slovní zásobu a jazykový cit. Druhá část se zaměřila na slohovou práci na téma „Pohled z okna“. Většina zúčastněných zvládla perfektně zejména slohovou část.
     Na třetím místě se umístila Barbora Sedláčková z 9.B. Druhé místo obsadily dvě představitelky 9.C, a to Petra Genčúrová a Nikola Urbanská. O první místo se dělily dvě  žákyně se shodným počtem bodů, a to Markéta Bečáková a Anna Sedláčková, obě zastupovaly 9.B. Vítězkám přejeme hodně štěstí v okresním kole OJČ, kde budou reprezentovat naši školu. Všem zúčastněným děkujeme za vynaložené úsilí.
Mgr. Lenka Obručová


Základní škola Krnov, 
Žižkova 3, okres Bruntál,
příspěvková organizace

1610987776805.jpg