Uvodka.png

Lesní pedagogika na Ježníku

Ve čtvrtek 18.9. se žáci ze třídy 2.A v rámci projektu Lesní pedagogika učili  o lese, zvířátkách a o rostlinách v přírodě. Autobus je  dovezl na parkoviště pod Ježníkem a odtud se za poznáním vydali po naučné stezce na Mohylu. Zábavné úkoly, zajímavosti z přírody a hry si pro děti připravila lesní pedagožka paní Blanka Drahotušská z lesního závodu Město Albrechtice. Cestou si druháčci  hledali svůj strom, poznávali stromy a rostliny, poslouchali zvuky lesa, seznámili se s ochranou lesa a se škůdcem stromů. Odvahu a zručnost vyžadovalo zdolání  lanového  labyrintu . Na závěr se děti přeměnily na mravenečky  při předávání mravenčí pošty. Za svoje dovednosti a znalosti děti dostaly pěkné dárečky .Výuka v přírodě se všem moc líbila.
Zapsala Mgr. Hana Macečková


Základní škola Krnov, 
Žižkova 3, okres Bruntál,
příspěvková organizace

1610987776876.jpg