Uvodka.png

Výlet 6. A a 6. B do Bruntálu

V pátek 10. 3. 2023 třídy 6. A a 6. B vyrazily na společný výlet do Bruntálu. Naším cílem byl bruntálský zámek, kam jsme jeli potrápit mozkové závity na výstavy „Záhady hlavolamů“ a „STOPA: Vyřeš zločin“. Na první výstavě náš čekalo více než 500 různých hlavolamů, mnohé z nich jsme si mohli zkusit sami složit. Zabavili jsme se také u řešení hádanek a rébusů s tématikou Bruntálu a jeho okolí. Procvičili jsme si morseovku, hledali rozdíly na fotkách, luštili přesmyčky a plnili další nelehké úkoly.

Na druhé výstavě jsme si zahráli na detektivy, shromažďovali jsme důkazy, vyzkoušeli si moderní vyšetřovací metody a snažili se odhalit správného pachatele. Výstava nás bavila, dozvěděli jsme se zajímavé informace z dějin kriminalistiky a všem se nám nakonec povedlo zločin úspěšně vyřešit.

Náš detektivní triumf jsme oslavili zastávkou na občerstvení v centru města a poté už jsme se vydali na cestu domů. Školní týden jsme tak zakončili tím nejlepším způsobem a na víkend odcházeli v dobré náladě.

Galerie


Základní škola Krnov, 
Žižkova 3, okres Bruntál,
příspěvková organizace

1610987776792.jpg