Pandemie COVID-19 zasahuje do režimu vzdělávání již od března roku 2020. Výluka prezenční výuky má negativní dopady na vzdělávací výsledky žáků.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy proto připravilo Národní plán doučování, který pomůže zmírnit negativní dopady výluky prezenční výuky.

V první fázi bude přímé doučování žáků probíhat do 31. 12. 2021.

Dále je naše škola stále zapojena do projektu Společný rozvoj inkluze v Krnově. V rámci tohoto projektu se rovněž mohou žáci doučovat. Spolupracujeme s neziskovými organizacemi Eurotopia, Slezská diakonie a Armáda spásy Krnov, které také zajišťují individuální pomoc žákům.

Zájemci o bezplatné doučování se přihlásí prostřednictvím třídního učitele nebo mohou kontaktovat školní speciální pedagožku, tel. 737 791 10

V pátek 10. září si vyrazila třída 7. B na výlet na Ježečkův palouček.

Pod Ježník jsme dojeli městskou hromadnou dopravou a poté následovala zábavná pěší túra na palouček. Dali jsme si malou svačinku a začali jsme hrát super hry.

Nejprve jsme si  představili, že jsme atomy a tvoříme spolu s kamarády molekuly… dost jsme se u toho všichni nasmáli.

Nejzábavnější byla asi „Marshmallow Challenge“, při které jsme měli postavit co nejvyšší věž ze syrových špaget a „marshmallonů“. Jeden tým místo Eiffelovky postavil rybářský prut, ze kterého pak někteří hladovci ochutnávali špagety i marshmallony.

Ze hry na „Baterky“ jsme si odnesli krásnou a pozitivní náladu.

Jeden šikovný spolužák si dokonce změnil design svých krásných bílých bot poté, co se setkal s bahnem.

Cestou zpět ke škole jsme sice jen tak tak stihli bus, ale všichni jsme si to moc užili a také se skamarádili s novými spolužáky.

Byl to super den, jsme rádi, že se nám tak povedl.

Za třídu 7.B napsala Klárka Labašová, Laura Lášová, Terezka Stuchlíková a Lenka Obručová (třídní učitelka)

Vážení rodiče, milí žáci!

Oznamujeme Vám, že ve dnech 20. 9. - 23. 9. 2021 proběhne sběr papíru.

Sběr bude probíhat před budovou 1. stupně a to v této době:     Po   13:30 - 16:00

Út   13:30 - 15:00

St   13:30 - 16:00

Čt   13:30 - 15:00

Papír musí být svázaný nebo vložený do kartonové krabice, nesmí být mastný (př. krabice od pizzy). Samotný karton nevybíráme.

V průběhu celého školního roku pak sbíráme nefunkční baterky a drobné elektro (např. mixéry, rychlovarné konvice, mobilní telefony, tablety, žehličky apod.) Uvedené věci odevzdávejte pí. učitelce Kotasové.

Všem, kteří se zapojí, moc děkujeme!