Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Advent na zemědělce

V pátek 24.listopadu se konal Advent na zemědělce v Opavě, kam se vydala i naše třída.

Gabka Wieclawová viděla výlet takto:

Jako první jsme se setkali u školy a potom jsme šli na nádraží. Cesta vlakem byla rychlá. Vystoupili jsme na nádraží Opava Západ. Pak jsme šli pěšky, ale cesta byla krátká. Po příchodu jsme si vysvlékli bundy a čepice a rozdělili jsme se a já jsem byla s Aničkou. Šly jsme spolu dělat perníčky a nakonec jsme si šly namalovat obličeje, ale Anička nechtěla, tak jsem se nechala namalovat jen já. Na sraz jsme přišly jen tak tak. Potom jsme hledali Jáju a jak jsme ho našli, tak jsme zase hledali Kubu, který ještě stále hledal Jáju. Pak jsme šli ven. Nakonec jsme šli na nádraží a to je vše, co vám můžu říct.

Sabča Janischová napsala.

Nejvíc se mi líbilo, jak jsme s Natálkou potkaly její tetu Páju a ještě se mi líbilo, jak jsme s Natálkou byly u řezbáře. A líbilo se mi, jak jsme byly v pekle. A ještě se mi líbilo, jak jsem měla štěně v ruce a líbil se mi i bílý králíček. A ještě se mi líbilo, jak tam byli andílci.

Já jen musím dodat, že děti byly moc hodné, cestou ve vlaku jsme dokonce dostali pochvalu za pěkné chování. Nakonec jsme se všichni po výstavě sešli ( i když ne hned napoprvé) a výlet se úžasně vydařil.

IMG_20171124_085755
IMG_20171124_090502
IMG_20171124_091415
IMG_20171124_091455
IMG_20171124_093132
IMG_20171124_094943
IMG_20171124_101151
IMG_20171124_111007
1/8 
start stop bwd fwd

Sbírat starý papír se opět vyplatilo...

Musíme se pochválit - opět se nám podařilo zvítězit ve sběru starého papíru. Díky tomuto úspěchu jsme si mohli pořídit další zábavnou hru na přestávky  - věž z dřevěných kostek. Každý den si ji zamluví jiná skupina dětí a tráví tak příjemně přestávky napínavou hrou.

Děkujeme všem rodičům, prarodičům a ostatnímu příbuzenstvu za aktivní přístup, který nám dopomohl k výhře. :)

Číst dál: Sbírat starý papír se opět vyplatilo...

Na návštěvě u Městské policie Krnov

Naše třída byla pozvaná na prohlídku služebny městské policie v Krnově.

Měli jsme příležitost seznámit se s tím, co je náplní práce městské policie. Děti zjistily, jak fungují městské kamery a jak mohou policisté monitorovat, co se ve městě děje. Poznaly, jak se forenzně značí kola, co to znamená a jak je možné podle čipu dohledat majitele kola. Bavily se o prvcích sebeobrany, poznaly, jaké pomůcky potřebují policisté ke své práci. Prohlédly si také auta, jejich vybavení a některé děti se dokonce v policejním autě projely. Bavily se o tom, jak se odchytávají zatoulaná zvířata a co se s nimi děje pak. Na závěr děti dostaly jako dáreček přívěšek reflexního motýlka.

Všem se prohlídka moc líbila.

Číst dál: Na návštěvě u Městské policie Krnov

Pokračujeme v poznávání Krnova

Ve čtvrtek 9.11.2017 jsme pokračovali v poznávání Krnova. Tentokrát jsme navštívili čističku odpadních vod a dále jsme pokračovali na Petrův rybník.

Na ČOV jsme prošli celý provoz od přítoku špinavé vody, přes hrubé čištění, prohlídku usazovacích jímek až po odtok vyčištěné vody. Zjistili jsme, jak se nakládá      s odpadem, který vzniká při čištění a také, že voda poté, co projde čistícím procesem je čistější než voda v řece. Po prohlídce, při které jsme si museli párkrát ucpat nos, jsme se mohli ohřát a nasvačit v denní místnosti pro zaměstnance. Děkujeme za velmi milé přivítání a prohlídku prostor ČOV Krnov.

Po svačině jsme pokračovali na hráz Petrova rybníka, abychom se podívali na práci rybářů. Viděli jsme sítě plné kaprů a jejich nakládku do kádí a také jízdu po tobogánu do připravených nádrží na nákladním autě. Když jsme se trochu namočili a zamazali od bláta, pokračovali jsme po hrázi kolem rybníka až k sádkám. Tady jsme si prohlédli ryby, které se v Petrově rybníce chovají. Viděli jsme sumce, amury, kapry, tolstolobiky, lososové a duhové pstruhy.

Cesta zpět ke škole byla náročnější - ušli jsme pár kilometrů a všichni už cítili nohy. Přesto jsme byli spokojeni a hlavně plni dojmů.

Číst dál: Pokračujeme v poznávání Krnova

Pokračujeme v poznávání Krnova

Přesně po týdnu jsme vyrazili za dalšími pamětihodnostmi Krnova.

Tentokrát jsme zdolali cvilínské schody a při výstupu jsme počítali, kolik jich je. Když jsme se trochu vydýchali, pozval nás otec Bogdan na prohlídku kostela Panny Marie Sedmibolestné. Po zapsání všech důležitých informací jsme pokračovali na cvilínskou rozhlednu. Některým z nás se trochu klepaly nohy při výstupu a sestupu, ale zvládli to všichni. Tentokrát jsme měli dobrý rozhled, a tak jsme mohli z výšky počítat, kolik máme v Krnově kostelů, ukazovali jsme si Jeseníky a Beskydy, Petrův rybník a také jsme viděli, jak blízko je od Krnova Polsko.

Už teď se můžeme těšit na další trasy po Krnově.

Číst dál: Pokračujeme v poznávání Krnova