Uvodka.png

Logická olympiáda

I tento školní rok se žáci naší školy zúčastnili Matematické soutěže s názvem LOGICKÁ OLYMPIÁDA, kterou pořádá Mensa České republiky. Soutěž je založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Svým pojetím jde o unikátní soutěž, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného myšlení.

Soutěž proběhla v říjnu 2022.

V kategorii A se z naší školy zúčastnilo 36 žáků 4. a 5. tříd z celkového počtu přihlášených 17 701 žáků z celé ČR, v kategorii B se zúčastnilo 32 žáků z 2. stupně z celkového počtu 26 368 žáků z celé ČR a v nejmladší kategorii A2 se zúčastnilo 16 žáků druhých tříd z celkového počtu přihlášených 4 293 z celé ČR.

Nejlepších výsledků v kategorii A dosáhli:

          1. Chlumská Kristýna 5. B
          2. Knapčíková Kristýna 5. B
          3. Čarnecký Marek 5. A
          4. Syslo Kryštof 5. C
          5. Kavan Jindřich 5. C

V kategorii B byli nejúspěšnějšími řešiteli:

          1. Svozil Petr 9. B
          2. Bedri Jakub 8. A
          3. Choma František 9. C
          4. Kolářová Adéla 9. C
          5. – 6. Herníková Eliška 8. B a Lášová Laura 8. B
          7. Mrkvanová Mariana 8. B  

V nejmladší kategorii se nejlépe dařilo Štěpánovi Chmurovi z 2. C a  Smolkové Nelly z 2. A.

Blahopřejeme všem úspěšným řešitelům.

 

Právě přítomno: 54 hostů a žádný člen


Základní škola Krnov, 
Žižkova 3, okres Bruntál,
příspěvková organizace

1610987776805.jpg