Uvodka.png

Den Země

Dnes je úterý 28. 6. roku 2022. Viděl jsem a slyšel jsem zpívat Jánošíka. To vlastně bylo ihned poté, co jsem si zahrál brazilský fotbálek a na školní chodbě mě minulo pár australských domorodců. Pozvánku navštívit oživlou mumii v temné kryptě jsem z bezpečnostních důvodů raději nepřijal, stejně jako jsem nenašel odvahu ochutnat mexické speciality. Žár letního dne zmírnila návštěva Antarktidy a místních tučňáků. Výborný nápad. No a co ta japonská gejša? Co to má znamenat?

Naše škola si totiž připomněla Den Země. Výzdoba, kulisy, kostýmy, tradice, soutěže, atrakce, kvízy. Vstoupit do třídy na druhém stupni znamenalo navštívit jistou zemi. Starší žáci si připravili pro malé kamarády z prvního stupně zábavný program. Nadšení, radost a úsměvy na dětských tvářích byly tou pravou odměnou za hodiny a hodiny náročné přípravy.

Nutno říci, že všechny třídy se svého nelehkého úkolu zhostily na výbornou a vybrat nejvydařenější projekt bylo mimořádně obtížné. Mezi tři nejlepší nakonec porota zařadila Egypt (7.B), Austrálii (6.A) a Brazílii (7.A). Ovšem taková návštěva Japonska, Slovenska, Antarktidy nebo Mexika byla také nesmírně zábavným a originálním zážitkem.

Děkuji těm, kteří svůj čas věnovali přípravě tohoto pozoruhodného projektu a všem žákům přeji krásné prázdniny.

Luboš Váňa

Galerie


Základní škola Krnov, 
Žižkova 3, okres Bruntál,
příspěvková organizace

1610987776876.jpg