Uvodka.png

Přednáška s besedou „Láska ano, děti ještě ne.“

Žáci 8. a 9. ročníku naší školy se v úterý 25. 11. 2014 v rámci sexuální výchovy a osvěty zúčastnili přednášky s besedou nazvané „Láska ano, děti ještě ne.“ 
Přednáška je součástí Celorepublikové koncepce sexuální výchovy a osvěty pro základní a střední školy. Projekt, jehož cílem je podpořit sexuální osvětu vedenou pedagogy a vhodně ji doplnit praktickým pohledem lékařů a poznatky z praxe, probíhá pod záštitou Vzdělávací agentury pro mládež CAT Ostrava a je podporována Společností pro plánování rodiny a sexuální výchovu (SPRSV).
Přednášející, odborník – lékař MUDr. Petr Kovář, opět poutavou formou podal našim teenagerům teoretické i praktické rady, jak bezpečně zahájit pohlavní život, jak se chránit před potenciálními riziky spojeným s pohlavním životem, a nastínil problematiku možného nežádoucího otěhotnění z hlediska zjištění, z hlediska medicínského i právního aspektu umělého přerušení těhotenství.
Přednášku tvořenou 120 instruktážními snímky zpracovanými v multimediální dataprojekci a doplněnou několika videovstupy zakončil besedou.
Více informací lze získat na webových stránkách www.gynprenatal.cz.

Právě přítomno: 44 hostů a žádný člen


Základní škola Krnov, 
Žižkova 3, okres Bruntál,
příspěvková organizace

1610987776821.jpg