Uvodka.png

Soutěž ve stavění z Merkuru

V pondělí 29. 5. se na naší škole v učebně Merkuru konala soutěž družstev 6. - 7. tříd ve stavění ze stavebnice Merkur. Celkem 6 tříčlenných týmů soutěžilo ve školním kole o to, kdo bude naši školu v červnu reprezentovat na prestižní soutěži ve stavění z Merkuru mezi základními školami Opavska a Krnovska. Nejdříve jsme testovali práci jednotlivců, kdy si každý mohl vybrat a postavit něco dle své fantazie nebo plánku. A některé stavby stály opravdu za to. Vznikly jeřáby, kladky, vozítka či auta. Druhá část byla složitější, v časovém limitu 90 minut musel celý tým společně postavit dle plánu terénní auto. Všechny týmy se snažily a byly šikovné. Nejlépe se vedlo týmu ve složení Kadlec 7. A, Doboš 7. A a Švec 6. B. Tito hoši pojedou v červnu reprezentovat naši školu. Přejeme jim hodně štěstí.
Mgr. Martina Šlachtová
 


Základní škola Krnov, 
Žižkova 3, okres Bruntál,
příspěvková organizace

1610987776805.jpg