Ve čtvrtek 18. 4. 2024 proběhl na ZŠ Žižkova turnaj okresního kola ve vybíjené smíšených družstev žáků 4. a 5. ročníků základních škol. Zúčastnilo se celkem pět škol z celého okresu. Hrálo se systémem každý s každým a po dlouhých výměnách a bitvách zvítězilo družstvo ZŠ Rýmařov. Družstva na druhém až čtvrtém místě dosáhla stejného počtu bodů, takže rozhodoval počet vybitých hráčů. Na druhém místě ZŠ Smetanův okruh Krnov, třetí místo ZŠ Bruntál, čtvrté místo ZŠ Žižkova Krnov a páté místo ZŠ Vrbno pod Pradědem. Celý turnaj se nesl v duchu fair play. Naše družstvo startovalo pod vedením zkušené tělocvikářky Mgr. Naděždy Ručkové a Ing. Petra Adamiho.

Děkujeme našim hráčům za reprezentaci školy – jmenovitě Jan Straškraba, Lukáš Švrček, Filip Stříž, Lukáš Kotlár, Jakub Demel, Vít Heler, Radka Zemanová, Julie Vychytilová, Ella Legerská, Martin Bezděk, Erik Hejsek, Jakub Hymon, Ondřej Paseka.

Den mrkve 🥕si děti z 1. B krásně užily.
Dozvěděly se zajímavé informace o tom, proč je mrkev dobré jíst, pod vedením čtyř babiček si děti připravily výborný mrkvový salát. Spolupráci trénovaly ve skupinách při obrázkovém počítání.
Mrkvičku jsme si také zaseli a zjistili jsme, jaké informace se nachází na sáčku se semínky. Přečetli jsme si příběh Potíže s mrkví, který byl o tom, že je lepší dělit se s kamarády, než všechno hromadit pro sebe.
Také jsme si vyrobili mrkev, kde jsme zaznamenali všechna růstová stadia této výborné zeleniny.
Byl to báječný den s mrkví.🥕

Ve středu 10. 4. byli žáci z 1. A a 1. B na představení loutkového divadla O zlaté rybce. Moc si to užili.

Právě přítomno: 9 hostů a žádný člen