Uvodka.png
Třída 7. A dnes, 26. 9., zavítala na exkurzi do televizního studia České televize. ČT vysílá své pořady či například zprávy, Události, z Prahy, Brna a Ostravy. My jsme navštívili studio ostravské. Žáci byli během exkurze provedeni dvěma vysílacími studii, režijním komplexem a digitální obrazovou střižnou, kde se dozvěděli, že stříhání záznamů je časově velmi náročné. Může trvat klidně až 12 hodin, přičemž vznikne pouze jeden díl pořadu. V 1. vysílacím studiu si na vlastní kůži (respektive oblečení 🙂) vyzkoušeli green screen nebo jaké to je stát za vysílacím pultem nebo číst zprávy či uvádět počasí. 
Děkujeme ČT za možnost nahlédnout do různých procesů a prostor jejího fungování! Také děkujeme naší "průvodkyni" dnešní exkurzí, paní Mgr. Tereze Novákové. Bylo to parádní. ☺️
 

Ve čtvrtek 21. září vyrazili žáci 4. A poznávat okolí svého bydliště. Tentokrát do Třemešné. Po příjezdu vlakem si prohlédli technickou raritu našeho kraje - úzkorozchodnou trať. Potom se prošli po Stezce dřevěných soch. Zaujala je nejen sbírka kaktusů pana Poloka, ale především jeho hravá koťátka. V místní části Rudíkovy pozorovali daňky. V tamní kapličce se jim podařilo rozhoupat zvon a hned vedle obdivovali starou hasicí stříkačku. Domů si vezli kromě zakoupených sukulentů a drobností spoustu nových zážitků. 

Galerie

Ve čtvrtek 21. 9. 2023 proběhla odpolední akce s rodiči - DÝŇOBRANÍ. Děti si společně s rodiči vydlabaly a vyřezaly dýni, kterou si odnesly na památku domu, aby je strážila před zlem. Kdo měl zájem, mohl si vyrobit věneček z podzimních přírodnin. Nakonec nás čekala ochutnávka dýňových pokrmů - cupcake, bábovky, linecké, pomazánka, placky, palačinky, atd.
(Tímto bych chtěla poděkovat rodičům z přípravné třídy za kreativitu a snahu při přípravě jídla a Okrasnému spolku Osoblaha za sponzorský dar.)
 
Těším se na další setkávání. Markéta Hanuščáková
 

Strana 1 z 249


Základní škola Krnov, 
Žižkova 3, okres Bruntál,
příspěvková organizace

1610987776865.jpg